ابزار امتیاز دهی

علمی؛فرهنگی؛هنری
موسی حسن نژاد
صفحه نخست         نسخه موبایل         عناوین مطالب         تماس با ما          طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

کامپیوتر                             

رایانه های بزرگ                                            

1-سیستم های رایانه ای بزرگ یا ها آنگونه که در دانش رایانه از آنها یاد می شود سیستم  های رایانه ای هستند که می توان آنها را در تاسیسات رایانه ای یافت و به پردازش مقادیر بسیار عظیم داده می پرداند. این رایانه های قدرتمند از حافظه های اصلی بسیار پر سرعت بهره می برند. برنامه وداده هایی که باآنها سرو کار داریم برای دسرسی سریع در آنها نگهداری می شوند. این ماشینهای توانمند(نسبت به رایانه های معمولی) دارای توانایی دریافت دستورات متنوع تر پیچیده تر و بیشتری هستند که سریع تر نیز اجرا می شوند. در حالیکه ممکن است رایانه های کوچکتر بتوانند یک عمل را در چندین مرحله به انجام رسانند امکان دارد یک دستگاه بزرگتر همان کار را با یک دستور العمل به پایان برد.                     

2-این رایانه ها می توانند از دو دسته باشد:عددی یا قیاسی. رایانه عددی یا همانگونه که بطور معمول از آن یاد می شود رایانه برای مقاصد عام 90% رایانه های بزرگ مورد استفاده امروزی را شامل می شود. این نام از آنجا ناشی می شود که داده هایی که به دستگاه داده می شود از کدهایی که شامل اعداد- عددهای تک رقمی- هستند درست شده است. رایانه عددی به صندوق پول شما عظیم شاهت دارد که می تواند محاسبات را چند مرحله یکی پس از دیگری با سرعت بسیار بالا و ئقت زیاد به انجام رساند.برنامه ریزی با رایانه عددی تقریبا متداولترین (برنامه ریزی) است که به هنگام داده پردازی الکترونیکی در کاربردهای تجاری یا آماری مورد استفاده قرار می گیرد.رایانه ی قیاسی تا حدی شبیه سرعت سنج خودرو کار می کند که در آن محاسبات پیوسته به انجام می رسد.                             

در مورد مسائلی که با اندازه گیری سرو کار دارد ضرورتا از آن استفاده می شود چون می تواند اندازه گیری های مختلف را بصورت الکترونیکی شبیه سازی یا تقلید کند. هر دو نوع این رایانه ها عددی و قیاسی – از قطعات الترونیکی ساخته شده اند که ممکن است اتاق بزرگی را اشغال کنند.امروزه رایانه عددی قادر به انجام رساندن هرآنچه که نوع قیاسی روزگاری انجام می داد می باش. ضمن اینکه برنامه ریزیش آسان تر وراه اندازی آن کم خرجتر است. به تازگی نوع سیستم رایانه علمی که رایانه ترکیبی نامیده میشود ساخته شده که هر دو نوع در یک مجموعه آمیخته است.                                                                                             

          
پنج‌شنبه 27 بهمن‌ماه سال 1390 :: 02:09 ب.ظ
موضوعات
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 2127
امکانات جانبی
Your Codes Here

دیکشنری

وضعیت آب و هوا

ابزار امتیاز دهی

کد آهنگ

رنک الکسا

اوقات شرعی